Genel Sorular

SkyBox ürün serisinin eski sistemlerden farkları nelerdir?

SkyBox serisi geleneksel sistemlerin yeniden yorumlanması ve geliştirilmesiyle oluşturmuştur. Yansıtma katsayısı yüksek malzeme kullanılarak sistemlerin ışığı aktarma performansları arttırılmış, özel yalıtım detayları ile sistemler dış cephe kullanımına uygun hale getirilmiştir.

SkyBox ürünlerinde kullanılan yansıtıcı malzemenin özelliği nedir?

SkyBox ürünlerinde ışığı aktarma performansını arttırmak için kullanılan malzeme % 98 yansıtma katsayısına sahiptir.Malzemenin yansıtıcılığı ne kadar yüksekse, ışık transferi o kadar verimli ve tutarlı olmaktadır. Yüksek bir Işık Transfer Katsayısı; ışık kaybını sınırlar ve bu nedenle mevsim ve hava durumu ne olursa olsun, ürünlerin ışık performansı tutarlı ve güvenilir olmaktadır.

SkyBox ürünleri farklı boyutlarda üretilebilir mi?

SkyBox ürünlerinin her biri özel üretimdir ve projeye uygun boyutlarda üretilmektedir

SkyBox ürünlerinin projelendirmesi ne şekilde olmaktadır?

SkyBox ürünlerinin uygulamaya proje aşamasında dahil olması önerilmektedir. SkyBox Ground sisteminin boyutlarının belirlenmesi açısından proje aşamasında, SkyBox Orient serisinin proje ve uygulama aşamasında, SkyBOX Shelf'İn ise uygulama

 

SkyBOX Shelf

SkyBox Işık rafı nasıl çalışmaktadır?

SkyBox ışık rafının üst yüzeyi yansıtma katsayısı yüksek materyalle kaplıdır. Özellikle güney cepheden gelen güneş ışınları; rafın yansıtıcı üst yüzeyinden tavana oradan da odanın derinliklerine aktarılmaktadır.ışık rafı, üzerine düşen günışığını odanın derinliklerine aktarmaktadır. Böylelikle özellikle yaz aydınlarında pencere önünde oluşan yoğun ışık, odanın derinliklerine aktarılır ve daha homojen bir aydınlatma sağlar.

SkyBox ışık rafının standart ışık raflarından farkı nedir?

Standart ışık rafları genellikle düz bir yüzeye sahip olup, üzerine düşen güneş ışınlarını belirli açılarla yansıtır ve mekanın belirli bir bölümünü aydınlatıp yeterince homojen bir aydınlatma sağlamamaktadır.SkyBox Shelf ışık rafı ise kavisli üst yüzeyi sayesinde güneş ışınlarını farklı ve daha geniş açılarla yansıtır ve mekanın daha derin bölgelerini aydınlatır. İç mekandaki aydınlatma seviyesi farklılıklarını en aza indirger.

SkyBox Shelf manzarayı ve görüş alanını etkiler mi?

SkyBox Shelf, yüksek pencerelerde göz seviyesinin üzerine monte edilir. Göz seviyesindeki manzarayı etkilememenin yanı sıra minimum kalınlığa sahip olacak şekilde tasarlanmıştır ve estetik bir görünüm sunar. Ayrıca takılıp çıkarılma özelliği sayesinde kullanılmadığı dönemlerde kaldırılabilmektedir.

SkyBox Shelf her pencere sistemine ve boyutuna uygun mudur?

SkyBox Shelf; yüksek ve alt üst şeklinde çift bölmeli pencerelerde önerilmektedir. Üst kısımda bulunan sabit camın altına monte edilmektedir. İstenilen her boyutta özel olarak üretilebilmektedir.

SkyBox Shelf bir kez monte edildiğinde, sürekli sabit kalmak zorunda mıdır?

SkyBox Shelf özel detayları sayesinde; hareket özelliğine sahiptir. Kullanılmadığı durumlarda kolayca yerinden çıkarılabilme ve temizlik kolaylığı sağlayacak şekilde kaldırıp indirilebilme imkanı sunmaktadır.

 

SkyBOX Ground

SkyBox Ground'un ışık performansı standart bir kuranglez detayından ne kadar farklıdır?

Standart bir kuranglez detayı beton yüzeye sahiptir. Beton yüzeyin üzerine düşen günışığının büyük bir kısmı sönümlenir ve çok az bir bölümü iç mekana aktarılır. SkyBox Ground'un iç yüzeyi ise yansıtıcı malzemeyle kaplanmıştır, günışığı buradan yansıyarak az bir kayıpla iç mekana yönlendirilebilmektedir. Ayrıca yansıtıcı malzemeler günışığını maksimum derecede iç mekana iletecek şekilde açılandırılmıştır. SkyBox Ground'un aydınlatma performansı standart bir kuranglezden yaklaşık 20 kat fazla olmaktadır.

SkyBox Ground yağmur sorununu nasıl çözmektedir?

SkyBox Ground'un paslanmaz üst çerçevesinde; aynı zamanda havalandırma görevi de gören yağmur delikleri mevcuttur. Yağmur ve kar suyu bu deliklerden içeri girerek; sistemin dışında yer alan drenaj detayına aktarılır ve su buradan tahliye edilir.

SkyBox Ground'un üst yüzeyinin ağırlık ve darbeye karşı dayanımı nasıldır?

SkyBox Ground'un üst yüzeyinde ağırlığa ve darbeye dayanımlı çift tamperli cam bulunmaktadır. Bu durum, sistemin insan ve araç yüküne karşı dayanıklı olmasını sağlar.

SkyBox Ground havalandırma özelliğine sahip midir?

SkyBox Ground'un paslanmaz üst çerçevesinde bulunan delikler havalandırma imkanı oluşturur. Ancak daha fazla doğal havalandırma ihtiyacı duyulan mekanlarda SkyBox Ground'un havalandırmalı alternatifi bulunmaktadır. Bu alternatif uygulamada, sistemin üst çerçevesi bir pencere prensibiyle açılmakta ve havalandırma sağlamaktadır. Açılma derecesi güvenliği engellemeyecek şekilde olmaktadır.

SkyBox Ground standart boyutlarda mı üretilmektedir?

SkyBox Ground projeye özel üretilmekte olan bir ürün olup, istenilen ölçülerde uygulaması yapılabilmektedir. SkyBox Ground'un boyutlarının belirlenmesinde; mevcut kuranglez boşluğunun ve pencerenin ölçüleri önem taşımaktadır.

SkyBox Ground'ın temizliği ne şekilde sağlanmaktadır?

SkyBox Ground'ın temizliğini, iç ortamdaki pencereyi açarak; yansıtıcı malzemeye zarar vermeyecek bir bezle silerek sağlayabilirsiniz. Dış çerçevedeki cam yüzeyi de standart pencerelerde olduğu gibi içeriden ve dışarıdan temizleyebilirsiniz. Sistemin içerisine toz ve çöp girme olasılığı çok düşük olduğundan, düzenli bir temizlik gerektirmemektedir. Performans kaybına sebep olan bir bakım gerektiğinde, tarafımızdan destek alabilirsiniz.

SkyBox Ground güvenlik sorunu oluşturmakta mıdır?

SkyBox Ground sistemi tamamen kapalı bir sistem olup, dış yüzeyindeki tamperli cam darbeye karşı dayanıklıdır. Havalandırma sağlayan açılır sistemde ise, çerçevenin açılma derecesi, güvenlik sorunu yaratmayacak şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca sistem yansıtıcı özelliği sayesinde dışarıda çevresinde bulunan görüntüleri iç mekana yansıtmakta ve güvenlik tedbiri yaratmaktadır.

 

SkyBOX Orient

SkyBox Orient farklı formlarda uygulanabilmekte midir?

SkyBox Orient projeye özel üretilmekte olup; istenen büyüklük, form ve renklerde üretilebilmektedir.

SkyBox Orient dış cephelerde kullanıma uygun mudur?

SkyBox Orient'in iç yüzeyinde 10-20cm kalınlığında yalıtım malzemesi kullanılmakta ve sıcaklık kontrolü sağlanmaktadır. Dış cephede ise şeffaf akrilik levha veya cam kullanılarak; yağmur ve su gibi hava şartları kontrol edilmekte, güneşin sıcaklık etkisi ise azaltılmaktadır. Tüm bu özellikleri ile SkyBox Orient dış cephelerde kullanmak için uygun bir çözümdür.

SkyBox Orient hangi uygulamalar için önerilmektedir?

SkyBox Orient; pencere ve cam tuğla uygulamalarının olduğu tüm alanlar için şık bir alternatif sunar.