Hipermarket

Hipermarket alanları gibi gün boyu yüksek seviyede aydınlatma gerektiren mekanlarda; yapay aydınlatma kullanımını azaltmak ve tüketicinin görsel konforunu sağlamak için doğal aydınlatma uygulamaları çok önemlidir. Solatube'un 53 cm çapındaki büyük serisi özellikle asma tavan uygulaması bulunan hipermarketler için uygun bir doğal aydınlatma çözümüdür. Solamaster'ın isteğe bağlı ışık kapama kiti sayesinde günışığı derecelendirilebilir ve kare tavan bitişi seçeneği asma tavan uygulamalarına şık bir çözüm sunar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Solatube'un en yeni ürünü SkyVault; 74 cm'lik çapı ile hipermarket gibi geniş ve yüksek mekanlarda ; çatıda açılan daha az sayıda açıklık ile daha aydınlık ortamlar sunar. Daha mesafeli aralıklarla daha az sayıda kurulan setler istediğiniz ışık seviyesini rahatlıkla sağlamanın yanı sıra bina statiği üzerinde daha az etkiyle kurulum kolaylığı sağlar. Mekanik teçhizatın yoğun olduğu hipermarket ortamlarında SkyVault uygulaması ile elektrik yükünü azaltabilirsiniz.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Geniş ve yüksek alanların aydınlatılması için geniş açıklıklar gereklidir. Ancak hipermarket gibi sıcaklığın sorun oluşturacağı mekanlarda çatı ışıklıkları büyük bir risk taşır. NanoLux Sky ve Vent doğal aydınlatma seçenekleri içerdiği nano teknolojik toz sayesinde ısıyı ve UV ışınlarını engelleyerek gıda ve tekstil ürünlerine hiçbir zarar vermeden muhafaza edilmelerini sağlar. Açılıp kapanma özelliğine sahip NanoLux çatı ışıklıkları; doğal aydınlatmanın yanında havalandırma seçeneği de sunar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğe göre; ticaret amaçlı binalarda duman tahliye sistemlerinin bulunması bir gerekliliktir. NanoLux Smoke'u standart bir duman tahliye bacasından ayıran en önemli özelliği içerisinde bulunan ışığa karşı geçirgen ancak ısı tutucu ve yanmaz nano-malzemedir. Böylelikle NanoLUX Smoke; duman tahliye özelliğinin yanı sıra, homojen bir doğal aydınlatma da sunmaktadır.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.