Diğer

Geleneksel mimarinin en önemli öğelerinden olan Türk Hamamlarında; günışığını almak amacıyla kubbelerde ‘filgözü' denilen yuvarlak pencere detayları kullanılmaktadır. Solatube Brighten Up tüplü aydınlatma teknolojisi; filgözü detayına benzeyen ancak gelişmiş teknolojisiyle yüksek aydınlatma performansına sahip, modern bir uygulama alternatifi sunar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Günışığı tüm canlıların yaşamını etkileyen önemli bir unsurdur. Akvaryum gibi yapay yaşam mekanlarında; canlıların doğal yaşam koşullarının sağlanması, ekolojik dengeyi sağlayabilmek açısından çok önemlidir. Solatube'ün 25 cm çapındaki Brighten Up Serisi; ışığı mesafelerce taşıma performansına sahip yansıtıcı boruları sayesinde, akvaryum uygulamalarında doğal ışığın kullanılmasına olanak sağlar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kapalı otopark alanları genellikle yer altı uygulamaları olup, yapay aydınlatma ile aydınlatılmaktadır. Solatube'ün Smartled serisi doğal aydınlatma ve yapay aydınlatma entegrasyonunu optimum bir şekilde sağlar. Kullanıcı sensörü sayesinde Led'ler yalnızca alan kullanım halinde iken çalışarak enerjiden tasarruf sağlar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kütüphaneler aydınlatmanın en hassas, doğal aydınlatmanın ise en gerekli olduğu alanlardan biridir. Kamu ve okul kütüphanelerinde Solatube Solamaster uygun bir doğal aydınlatma seçeneğidir. Kare tavan difüzörü sayesinde asma tavan uygulamalarına şık bir çözüm sunar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Konferans Salonları genellikle geniş ve yüksek mekanlardır. Solatube'un 53 cm çapındaki ürünü Solamaster; isteğe bağlı ışık kısıcı dimmer aksesuarı ile bu alanlar için uygun bir günışığı çözümü sunar. Işık kısıcı aksesuar, istenmeyen zamanlar ya da sunumlar sırasında günışığının kapatılmasına veya ışık miktarının derecelendirilmesine olanak sağlar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Tüneller; derin ve büyük ölçüde kapalı mekanlardır. Bu alanlar normal koşullarda doğal aydınlatmanın kolay olmadığı için yapay aydınlatma kullanılan mekanlardır. Oysaki Solatube’un 74 cm çapındaki SkyVault serisi ile boru mesafesini uzatarak, tünelleri de doğal ışıkla aydınlatmak mümkün olabilmektedir.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.