Üretim Alanları

Üretim Alanı, yüksek oranda aydınlatmaya ihtiyaç duyan mekanlardır. Yalnız makinelerle üretimin değil, detaylı el işçiliklerin de yapıldığı; parçaların ve son ürünlerin en doğru şekilde görülmesi gereken çalışma alanlarıdır. Solatube'un yüksek ve geniş mekanlar için özel olarak tasarladığı SkyVault Serisi, Üretim Alanına yüksek performansla doğal aydınlatma sunar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Üretim Alanında aydınlatmanın yanı sıra, sıcaklık da dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bu gibi mekanlarda teknik teçhizatın ve makinelerin çalışırken ortaya çıkardıkları ısının yanında, yoğun çalışan yapay aydınlatmalar da ısısal yük oluşturmaktadır. Isı yalıtımlı NanoLux çatı ışıklıkları; güneşin sıcaklık etkisini geçirmeden iç mekanı günışığı ile aydınlatır. Yapay aydınlatma kullanımını ve ısıl yükü azaltarak, yüksek ölçüde enerji tasarrufu sağlar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Mekanik sistemlerin çok yoğun kullanıldığı Üretim Alanında, yangın riski oldukça yüksektir. Bu nedenle binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğe göre; üretim yapılarında duman tahliye sistemlerinin bulunması bir gerekliliktir. NanoLux Smoke; içerisinde bulunan ışığa karşı geçirgen ancak ısı tutucu ve yanmaz nano-malzeme sayesinde duman tahliye özelliğinin yanı sıra, güneşin ısı etkisini içeri almayan homojen bir doğal aydınlatma da sunmaktadır.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Teknik teçhizatın ve makinelerin yoğun çalıştığı üretim mekanlarında; ısı oluşumuna bağlı olarak havalandırma ihtiyacı oldukça fazladır. Doğal aydınlatma ve havalandırma sunan, ısı yalıtımlı bir duvar uygulaması olan NanoLux Louvre karşılıklı iki düşey düzlemde uygulanarak cerayan etkisi yaratabileceği gibi, çatı pencereleriyle desteklenerek iç mekanda temiz hava sirkülasyonu da sağlamaktadır.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.