AVM

Alışveriş merkezi gibi gün boyu yüksek seviyede aydınlatma gerektiren mekanlarda; ürün teşhirinin doğru yapılması, yapay aydınlatma kullanımını azaltılması ve tüketicinin görsel konforunun sağlanması açısında doğal aydınlatma uygulamaları çok önemlidir. Solatube'ün 25 ve 35 cm çapındaki Brighten Up Serisi; dekoratif cam difüzör seçenekleri ile Alışveriş Mekanları için şık bir uygulama sunar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

AVM gün boyu kullanım halinde olunan mekanlardır. Bu nedenle gündüz kullanılan günışığının yanı sıra, akşam saatlerinde yüksek miktarda yapay aydınlatmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Solatube'un SmartLed serisi bu soruna çözüm getirmektedir. Düşük enerjili Led'lerle entegre edilen sistem; içerdiği günışığı sensörü sayesinde günışığı yetersiz seviyeye ulaştığında Led'leri devreye sokar ve hiçbir harici yapay aydınlatmaya ihtiyaç duyulmadan aydınlatma sağlar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Teşhir alanlarında, ürünlerin gerçek renk ve dokularının algılanması ancak günışığı altında olabilmektedir. Bu nedenle günışığı AVM için optimum bir aydınlatma çözümüdür. Solatube'un 53 cm çapındaki büyük serisi, kare tavan bitişi seçeneği ile özellikle asma tavan uygulaması bulunan AVM için uygun bir doğal aydınlatma çözümüdür.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Solatube'un en yeni ürünü SkyVault; 74 cm'lik çapı ile geniş ve yüksek tavanlı AVMnde; çatıda açılan daha az sayıda açıklık ile daha aydınlık ortamlar sunar. Daha mesafeli aralıklarla daha az sayıda kurulan setler istediğiniz ışık seviyesini rahatlıkla sağlamanın yanı sıra bina statiği üzerinde daha az etkiyle kurulum kolaylığı sağlar. Mekanik teçhizatın yoğun olduğu alışveriş mekanlarında SkyVault uygulaması ile elektrik yükünü azaltabilirsiniz.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

AVM; günışığı ile aydınlatılırken sıcaklık sorununa dikkat edilmesi gereken mekanlardır. NanoLux Sky ve Vent doğal aydınlatma seçenekleri içerdiği nano teknolojik toz sayesinde ısıyı ve UV ışınlarını engelleyerek gıda ve tekstil ürünlerine hiçbir zarar vermeden muhafaza edilmelerini sağlar. Açılıp kapanma özelliğine sahip NanoLux çatı ışıklıkları; doğal aydınlatmanın yanında havalandırma seçeneği de sunar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.