Depo

Küçük ve orta ölçekli depo alanlarının büyük bir kısmı bodrum altı katlarda bulunmaktadır. Doğal ışık almanın mümkün olmadığı bu alanlarda yapay aydınlatma kullanılmaktadır. Oysa Solatube'ün 53 cm çapındaki Solamaster Serisi ile günışığı almanın mümkün olmadığı tüm depo alanlarında, yansıtıcı tüplerle doğal aydınlatma sağlayabilirsiniz.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Bodrum ve çatı katlarında bulunan büyük ölçekli depo alanlarında; Solatube'un en yeni serisi, 74 cm çapındaki SkyVault serisi optimum çözüm sunmaktadır. Depo alanlarında yapay sistemlerin gereksiz kullanımını azaltmakta ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yapıların çatı ve tavan arası katları genellikle depo olarak kullanılmaktadır. Ancak çatı katı mekanlar, nem ve küf oluşumuna olanak sağlayan yerlerdir. Özellikle ticari amaçlı ürünlerin ve mekanik teçhizatın bulunduğu depo alanlarında nem ve küf istenmeyen bir durumdur. Solar Star Atik fanları çatı katlarında; nem ve küf oluşumunu engeller. İçerisindeki güneş panelleri sayesinde hiç bir elektrik bağlantısına ihtiyaç duymadan çalışması; yangın riskini azaltır ve güvenli bir havalandırma sağlar.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Depo alanları, ürünlerin zarar görmeden muhafaza edilmesini amaçlayan mekanlardır. Oysa kullanılan yapay aydınlatma veya filtresiz bir doğal ışık ürünlere büyük ölçüde zarar verebilmektedir. Özellikle gıda ve tekstil ürünlerinin bulunduğu depolarda yapay aydınlatma ve güneşin UV ışınları, bozulmalara yol açabilmektedir. NanoLUX çatı ışıklıkları içerisinde bulunan nano partiküller sayesinde UV ışınlarını ve ona bağlı olarak ısıyı iç mekana geçirmeden doğal bir aydınlatma sağlamaktadır.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Depo alanları; içerisinde yanma riski taşıyan bir çok ürün bulunduran ve gün boyu kullanımda olmayan mekanlar oldukları için yangın faktörü büyük bir risk oluşturmaktadır. NanoLux Smoke'un basınca bağlı kendinden açılan pompa sistemi sayesinde, depo alanlarında duman tahliyesi sağlanmaktadır.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Depo alanları gibi gün boyunca çok yoğun kullanılmayan ve içerisinde yoğun olarak malzeme barındıran mekanlarda hava kalitesi zamanla düşmektedir ve havalandırmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Nanolux Louvre sistemi doğal aydınlatma ve havalandırma sunarak, depo alanlarında yapay sistemlerin gereksiz kullanımını azaltmakta ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.
ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.