Genel Sorular

Nanolux ürünlerinin içerisinde bulunan tozun içeriği nedir?

NanoLux ürünlerinde polikarbon levhanın arasında kullanılan ‘Aerogel' malzeme %98 hava ağırlıklı, silica bazlı bir toz olup, Nanoteknoloji ile üretilmektedir. Aerogel toz; yüksek ölçüde ısı ve ses yalıtımı sağlar. Ayrıca parçacıklı yapısı sayesinde ışığı homojen dağıtma özelliğine sahiptir.

Nanolux ürünlerinin ısı yalıtım oranı nedir?

Yüksek oranda ısı yalıtımı sağlayan NanoLUX malzeminin kalınlığa göre; U değeri 1,30 W/m2K ile 0,48 W/m2K arasında değişmektedir. Kıyaslamak gerekirse; 4mm kalınlığında tek kat bir camın U değeri 5,8 W/m2K'dır. U değeri azaldıkça, ısı yalıtım özelliği artmaktadır.

 

SKY/VENT

Nanolux Sky'ın standart bir çatı ışıklığından farkı nedir?

NanoLux Sky'ı standart çatı ışıklıklarından ayıran en temel farkı içerisinde bulunan özel tozdur. Geniş alanlara uygulanan geniş çatı ışıklıklarında, en büyük problem güneşin sıcaklık etkisidir. NanoLux içerisindeki aerogel tozun ısı yalıtım özelliği sayesinde %80 ışık geçirimliliği sağlarken zararlı UV ışınlarını ve güneşin ısısını engeller. Standart çatı ışıklıklarında, ışık huzme şeklinde yalnızca ışıklığın altını ve yakın çevresini aydınlatmakta ve bu bölgelerde kamaşma ve parlama yaratmaktadır. NanoLux'te ise aerogel malzemenin parçacıklı yapısı sayesinde ışık homojen yayılmakta ve konforlu bir aydınlatma sağlanmaktadır.

Nanolux Sky havalandırma özelliğine sahip midir?

Nanolux Sky'ın havalandırma sağlayan alternatifi Nanolux Vent sistemidir. NanoLUX Vent manuel kontrolün yanı sıra uzaktan kumanda sistemiyle açılma sağlamaktadır.

Nanolux Vent havalandırmalı sistemin aksesuarları nelerdir?

NanoLux Vent sisteminin isteğe bağlı yağmur sensörü ve sineklik aksesuarları bulunmaktadır. Yağmur sensörü ile NanoLux Vent açık iken yağmur veya kar yağmaya başlarsa, sistem otomatik olarak kapanmaktadır. Özel sineklik detayı ise; haşere ve yabancı maddelerin iç mekana girişi önlenmektedir.

Nanolux Sky/Vent çatı konstrüksiyonuna zarar verir mi?

NanoLux Sky ve Vent ürünleri, projeye özel boyutlarda üretilmektedir. Çelik konstrüksiyonların aşıkları arasındaki mesafeye göre tasarlanmakta ve sistem çatıya değil konstrüksiyona taşıtılmaktadır. Bu sebeple çatı konstrüksiyonuna ya da statiğine hiçbir zarar vermemektedir.

Nanolux Sky/Vent ısık kısıcı özelliğe sahip midir?

NanoLux Sky ve Vent ürünlerinde ışık kısıcı olarak perde jaluzi sistemi kullanılmaktadır. Sky ürününde uzaktan kumanda sistemi; Vent ürününde ise uzaktan kumandanın yanı sıra sistemin açılma mekanizmasına bağlı olarak otomatik çalışma seçenekleri mevcuttur.

 

LOUVRE

NanoLUX Louvre istenen boyutlarda üretilebilir mi?

NanoLUX Louvre projeye özel olarak üretilmektedir. Hem sistemin hem de sistemde bulunan panellerin boyutları isteğe bağlı olarak belirlenmektedir.

NanoLUX Louvre'nin açılma mekanizması nasıl çalışmaktadır, kontrolü nasıl sağlanmaktadır?

Nanolux Louvre Sistemi'nde hareketli ısı yalıtımlı polikarbon paneller 90 dereceye varan açılarak iç ve dış mekan arasında hava devinimi yaratmakta ve doğal bir havalandırma sağlamaktadır. Açılır kapanır mekanizma, piston ve kumanda sistemiyle çalışmaktadır.

NanoLUX Louvre kaç adet kullanılmalıdır?

NanoLUX Louvre'un adedi projeye göre belirlenmektedir. Önerilen uygulama, karşılıklı duvarlarda hava sirkülasyonu yaratacak şeklinde kullanılmasıdır. Karşılıklı iki duvarda uygulanarak cereyan etkisi yaratabileceği gibi, bir çatı penceresi ile kullanıldığında da hava sirkülasyonunu destekler.

NanoLUX Louvre'un ısı ve nem yalıtımı nasıl sağlanmaktadır?

NanoLUX Louvre Aerogel malzeme sayesinde ısı yalıtımlı bir duvar gibi çalışmaktadır. Kanat sistemi kapandığında; özel fitil detayları sayesinde nem ve hava sızdırmaz ve duvar uygulamalarına olanak tanır.

 

SMOKE

NanoLUX Smoke yangına karşı nasıl tepki vermektedir?

NanoLUX Smoke, yangın durumlarında standart duman tahliye sistemlerinde olduğu gibi basınca karşı kendinden patlamalı şekilde çalışmakta ve dumanın dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Ayrıca içerisindeki Aerogel malzeme; yanıcı olmayan(ASTM D1929) ve duman oluşturmayan (ASTM E662) bir malzemedir.

NanoLUX Smoke'u diğer duman tahliye sistemlerinden ayıran özelliği nedir?

NanoLux Smoke, duman tahliye özelliğinin yanı sıra ısı yalıtımlı çatı ışıklığı hizmeti de sunmaktadır.